אבטחה ורשתות מחשבים

רשתות מחשבים:

כיום  אין בית ובטח שאין עסק שלא מוטמעים בו רשתות תקשורת שנועדו להעביר מידע ונתונים , או לבצע אינטראקציה בין מספר מכשירים שונים כמו למשל בין מספר מחשבים שונים, או בין מחשב למצלמה הדיגיטלית וכד'.
ניתן למצוא היום סוגים שונים של רשתות תקשורת המיועדות לתת מענה לצרכים שונים ולהשיג מטרות שונות, יש רשתות תקשורת בעסקים, ויש רשתות תקשורת בבתים, יש רשתות תקשורת קוויות, ויש רשתות תקשורת אלחוטיות, יש רשתות תקשורת שמשתמשות בקווי טלפוניה לשם העברת הנתונים, ויש רשתות תקשורת שמשתמשות בסיבים אופטיים לשם העברת הנתונים.
הקמת רשת תקשורת מחשבים הפכה להליך שגרתי בעסקים רבים משום, שרשת תקשורת בעסקים מביאה איתה יתרונות רבים שהם:
• ייעול תהליכי העבודה בעסק והגדלת התפוקה בעסק תוך כדי צמצום העלויות הכספיות .
• אפשרות לשיתוף קבצים בין עובדי הארגון – העובדים המשתמשים ברשת התקשורת יכולים לשתף בינהם את הקבצים השונים והנתונים השונים, וכך הם משיגים ייעול של תהליכים העבודה , ותפוקה גבוהה יותר.

מצלמות אבטחה:

•    מצלמות אבטחה רגילות – מצלמות אבטחה מסוג זה הם מצלמות אבטחה חשופות, המאפשרות בעיקר להרתיע ולהרחיק את הפורצים או העבריינים למיניהם בכך שהם ימנעו לעשות עבירה במקום שמצלם ומתעד את הנעשה בו. אך מנגד במצלמות כאלה קל יותר לפגוע ולהסתתר מפניהם ברגע שיודעים היכן הם מצלמים ומה הם מצלמים.
•    מצלמות אבטחה במעגל סגור – מצלמות אבטחה מסוג זה הם מצלמות אבטחה מוסתרות המוחבאות בחלל החדר ואין באפשרות הפורץ או העבריין לדעת היכן הם ומה הם מצלמות – הם אינן מרתיעות פורצים אך מאפשרות תיעוד מלא ללא אפשרות לפגוע בהן או להסתתר מפניהן.

• כמו כן , ניתן להתממשק עם מצלמות IP מתקדמות לכל האפליקציות של הבית החכם ולשלוט עליהם מרחוק .

אזעקות לבית :

יש היום בשוק מגוון של מערכות אזעקה שנועדו לתת לבעל הבית התראה אודות נוכחותו של אדם כלשהו  בבית, או אודות שבירה של חלון בבית , המערכות הללו יכולות לפעול באופנים שונים, יש מי שיפעיל את האזעקה שלו באופן קווי, ויש מי שיפעיל את האזעקה בבית שלו באופן אלחוטי, ויש מי שיחבר את מערכת האזעקה שלו למחשב הביתי שלו וכך הלאה והלאה.

מערכות האזעקה של היום פועלות באמצעות גלאים שונים שנועדו לזהות שנויים שמתרחשים בשטח או התפתחויות שונות בשטח. בכל עסק או בכל בית אנו נוכל למצוא גלאים שונים, הכל בהתאם לצרכיהם של הבעלים, ובהתאם ליעדים שהם רוצים להשיג באמצעות מערכות ההתראה המופעלות באמצעות מערכת האזעקה.
• גלאי נפח פנימי – זהו גלאי הפועל עם חיישן אינפרא אדום ובעזרתו הוא מזהה שנויים שחלו בתוך החלל הפנימי בבית, הגלאי מזהה את השינוי, לאחר שהוא זיהה שינוי בטמפ' בחלל הפנימי.
• גלאי נפח חיצוני – גלאי המותקן על המעטפת החיצונית של הבית, הגלאי הנ"ל מתריע מפני נוכחות אנשים זרים בשטח שמסביב לבית.
 גלאי חלון או וילון – גלאי שמצליח לזהות תנועה באזור החלון, ומזהה מצבים כמו ניפוץ חלון, שבירת תריסים וכד'.
• גלאי אקוסטיקה – גלאי פנימי שיש בתוכו מיקרופון שמזהה קולות ורעשים אפילו העדינים ביותר והחלשים ביותר, גלאי כזה יוכל לזהות רעש של שבירת חלון, דפיקות על הדלת, סחיבת חפצים מהבית, ועוד.
 גלאי נפח משולב אקוסטי פנימי – גלאי ייחודי המתחבר למערכת אזעקה קווית וחייב בתשתית מוקדמת עם חיווט או העברת כבל, משלב בתוכו גם גלאי אקוסטי וגם גלאי שבר זכוכית ומיועד למצבים שבהם יש צורך להגן מפני חדירה פנימית לחדר עם חלונות גבוהיםוכן, כדי להפעיל את האזעקה עוד בעת שבירת החלון ולפני החדירה לתוך הבית.
• גלאי נפח פנימי לחיות –גלאי המאפשר תנועת חיות בשטח המאובטח עד משקל מקסימלי של 38 ק"ג.
• גלאי קרן חיצוני – גלאי המופעל באמצעות שתי קרני לייזר אשר מזהות תנועה בטווח "הראייה" שלהן ומונעות חדירה לבית. פתרון חסכוני ויעיל למדי.
• גלאי קרן סורג במגוון גדלים לחלונות – משמשים כ"סורג אלקטרוני" פנימי או חיצוני להגנה היקפית על כל הפתחים בלי לפגוע בשגרת החיים של המתחם המוגן.