המהפכה הצרכנית בשוק החשמל החכם

 

בקרוב אצלנו:

חשמל חכם בתקן KNX, ומערכות בית חכם ללא מחשב * המהפכה הצרכנית והטכנולוגית הבאה –  אצלכם בסלון.

שוק החשמל החכם עובר בשנים האחרונות מהפכה של ממש  * כניסת מערכות חדשניות בעלות תקן אחיד (KNX) מוזילה משמעותית את המחירים לצרכן * ויש גם חידושים טכנולוגיים

 

הבית החכם כפי שלא הכרתם: טכנולוגיות חדשות והוזלת מחירים

                                                                                                

"הבית החכם עובר בימים אלה מהפכה, בעקבות המגמה הכלל עולמית לפתוח את שוק החשמל החכם לתחרות", מסביר שוקי שאואט, מנהל מרכז הדרכה הישראלי לחשמל חכם בתקן KNXומנכ"ל control4u, יצרנית Light Control – מערכת בית חכם בתקן KNX. "פתיחת השוק לתחרות מאפשרת חדירה של הטכנולוגיות החדשניות ביותר לשוק הישראלי במחירים מוזלים מכפי שהכרנו בעבר".

מהו תקן KNX וכיצד השימוש בו משפיע על כיסו של הצרכן הסופי?

"עד היום היינו רגילים לקנות מערכת בית חכם מבית מותג כלשהו, ולאחר מכן היינו כבולים לעד לאותו ספק. המערכות מתקדמות כל הזמן, וכל שדרוג או תיקון כרוכים בהרבה מאוד כסף", מדגיש שאואט. "התלות בספק ממנו רכשנו את המערכת, לא אפשרה לבחור חלפים מתקדמים יותר מבית מותג מתחרה, להחליף טכנולוגיה באופן חופשי, או אפילו להשוות מחירים בין מספר ספקים. הלקוח הפך ל'שבוי' של הספק, ונאלץ לשלם כל מחיר כדי שהמערכת בביתו תמשיך לעבוד, אפילו בטכנולוגיה מיושנת".

 

ובכן, לא עוד. לדברי שאואט, "המגמה העולמית הבולטת כיום, היא פיתוח של מערכות חשמל חכם פורצות דרך, המבוססות על תקן בינלאומי אחיד – תקן KNX, המבוסס על קוד פתוח וחופשי לכל. את התקן האחיד אימץ השוק העולמי, ובעקבותיו גם מכון התקנים הישראלי (ת"י 14543).

 

נשמע מסובך? דווקא לא. 400 חברות עולמיות מובילות (שחלקן משווקות גם בישראל) המייצרות יחד יותר מ- 7,000 מערכות ואביזרי חשמל חכם, כבר הצטרפו לאיגוד KNX העולמי, שמושבו בבריסל. עובדה זו מבטיחה שכל המערכות והמוצרים שהן מייצרות "ידברו באותה שפה" ויעבדו זה עם זה באופן מושלם.

 

כל מה שנותר לצרכן לעשות הוא לבחור מתוך סופרמרקט ענק המכיל יותר מ-7000 מוצרים, את המוצר החדשני והטוב ביותר, להשוות מחירים ולבחור מה שמתאים עבורו. הצרכן כבר לא תלוי במערכת אחת, או ברצונו הטוב של הספק, ויכול תמיד לשדרג את המערכת שלו בקלות ובזול, בתנאי, כמובן, שהיא מותאמת לתקן KNX העולמי.

 

בקרים חכמים ואפליקציות חינמיות

 

אילו חידושים טכנולוגיים נוספים קיימים במערכות בתקן KNX?

"כיום התשתית הטכנולוגית המתקדמת ("המוח") של הבית החכם לא מחייבת להשתמש במחשב, שעלול לקרוס ולשבש לחלוטין את פעולת הבית החכם ועלותו יקרה מאוד. הטכנולוגיה של KNX מבוססת על מערכת בקרים עצמאית, המתוכנתים כך שבמקרה של תקלה באחד הרכיבים, שאר המערכת תמשיך לעבוד.

בנוסף, המערכות בתקן KNX מאפשרות להוריד לסמארטפון כמעט בחינם, כל אפליקציה שתרצה, ובאמצעותה לשלוט על הבית החכם מרחוק ללא תשלום על רישיונות".

 

איך נדע שהמתקין או החברה שבחרנו מוסמכים לעבוד עם מוצרים בתקן KNX?

כל מתקין או ספק שהוסמכו לעבודה בתקן KNX עברו הכשרה במרכז הדרכה מורשה על ידי KNX העולמית, בארץ או בחו"ל, קיבלו תעודה מטעם איגוד KNX ונרשמו באתר העולמי. במרכז ההדרכה של Control4u בבני ברק הכשרנו כבר עשרות אינטגרטורים, חשמלאים ומתכנתים, ועד היום הותקנו בארץ אלפי מערכות חשמל חכם בתקן KNX. הלקוח כבר לא תלוי במותג אחד ואפילו לא במתקין שתכנת עבורו את המערכת, והתגובות בשטח מצוינות".

KNX_TRAINING_RGB

קורס חשמל חכם בתקן KNX

קונטרול פור יו הוסמכה ע"י איגוד KNX העולמי ב-2013 להעביר הדרכות ב-KNX , הדרכות אלו מתבצעות בחר הדרכה ברחוב הלח"י 31 , בני ברק , קורס חשמל חכם בתקן KNX נערך כ-5 ימים שבסופם נבחנים החניכים במבחן מעשי ומבחן עיוני , בסיומו מתאפשר לקבל תעודה רשמית מאיגוד KNX העולמי ורישום באתר כמורשה KNX .

היתרונות בהשתתפות בקורס הם רבים , הקניית ידע רב בתיכנון מערכות בית חכם בתקן KNX , השתתפות במכרזים ופרוייקטים הדורשים תעודת KNX מורשה , פירסום באתר KNX העולמי תחת דגל ישראל כמורשה KNX , שימוש בלוגו KNX-PARTNER על רכבים , כרטיסי ביקור ועוד…

הקורס מאפשר לחניכים להבין , לתכנן ולתכנת בית חכם בתקן KNX , כל חניך מקבל עמדת לימוד מעשית שבה יוכל לעבוד ולבצע תרגילים במהלך הקורס , אין צורך בידע נרחב במחשבים כדי ללמוד KNX . בקורס לומדים את הנושאים הבאים :

 • KNX System Arguments
 • KNX Communication
 • KNX TP1 Topology
 • KNX TP1 Telegram
 • KNX Bus Devices
 • KNX TP1 Installation
 • KNX Power line PL110
 • ETS Project Design: Basic
 • ETS Project Design: Advanced
 • ETS Commissioning
 • ETS Diagnostics

20150522_094441         20150522_094431

הכנות לקורס :

 • יש להביא לקורס מחשב נייד וכלי כתיבה
 • מומלץ להיכנס לאתר האיגוד בכתובת :https://onlineshop.knx.org/login ולפתוח חשבון משתמש וסיסמה כדי להקל על הרישום לקורס.
 • כדאי להוריד מהאתר את תוכנת ה-ETS-5 LIGHT לפני הקורס (אבל לא להתקין) כדי לחסוך בזמן ההורדה בקורס את רישיון ההפעלה תקבלו אצלנו למהלך הקורס ותרגול בבית.
 • בסיום הקורס יתקיים מבחן מעשי ומבחן עיוני (100 שאלות אמריקאיות) מעבר הקורס וקבלת התעודה מותנה בציון של מינימום 50% במבחן המעשי ו-50 % במבחן העיוני.

בפרטים נוספים ניתן לפנות לשוקי שאואט -054-6668008